© Peipsi Koostöö Keskus - Puiestee 71a, Tartu 51009 Estonia,  E-Mail margitsare@gmail.com

Conference Participants



List of registered participants
(as of 19.Oct. 2016)
List will be updated regularly twice a week.
List of registered Estonian participants can be found here.

BULGARIA

1. Elena Triffonova (Bulgarian Gender Research Foundation)
2. Tania Tisheva (Bulgarian Gender Research Foundation)
3. Tania Koleva (Regional Department of Education - Burgas, Bulgaria)
4. Violeta Ilieva (Regional Department of Education - Burgas, Bulgaria)
5. Gabriela Nickolova (Regional Department of Education - Silistra, Bulgaria)

GERMANY
1. Rita Trautmann (arche nova)
2. Ralf Seifert (Saxonian Ministry of Education)
3. Judith Corbet (arche nova)
4. Tobias Adolph (arche nova)

GREECE
1. Elina Megalou (CTI)
2. Costas Gavrilakis (CTI)
3. Themis Dimitrakopolous (Hellenic Ministry of Education)
4. Katerina Bazigou (Hellenic Ministry of Education)
5. Olympiada Partala (CTI "DIOPHANTUS")
6. Georgia Liarakou (CTI)

HUNGARY
 
1. Ildiko Orbán (Deék Diák Primary School)
2. Imre Salga (Apáczai Csere János Secondary School)
3. Edina Tarjan (Artemisszio Foundation)
4. Andrea Hubert (Politechnics Alterative Secondary School)

ITALY

1. Anna Brusarosco (Ce.V.I.)
2. Lucia Piani  (University of Udine)
3. Michela Vanni  (Ce.V.I.)
4. Veronica Rossi  (Ce.V.I.)
5. Federico Angelo Pirone (Municipality of Udine)
6. Alessia Romeo (CIES Onlus)
7. Claudia Brugnaletti  (CIES Onlus)
8. Irene Fisco (CIES Onlus)
9. Paolo Landini (Istituto Oikos)
10. Monica Fasciani (FOR.COM)
11. Francesca Santapaola (Istituto Oikos onlus)
12. Stefano Caserini  (environmental expert)
13. Enza Roberta Petrillo (EuroSapienza Research Centre on European, International and Development Studies MEMOTEF Department Sapienza University)
14. Anna Maria Rossini ("Via Dei Sesami" Secondary School)
15. Guido Viale (environmental expert)
16. Fabiana Tamilia (CIES Onlus)
17. Valentina Di Odoardo (CIES onlus)
18. Manuela Trevisan (Istituto Oikos - ist. Monteggia di Laveno)
19. Luisa Calditoli (Istituto Oikos - Ist. Andrea Ponti (Gallarate))

KENYA
1. Stephen Musyoka (ASDF)
2. Joe Kioko (ASDF)

MACEDONIA
1. Angela Simonovska (FYROM)
2. Ivana Mirchevska (FYROM)

MOZAMBIQUE
1. Camilo Nhancale
2. Felizberto Mutongoreca Singreia Afonso (KUWUKA)

PORTUGAL
1. Feernando Alves (APS)
2. João Calaim (APS)
3. Rita Pereira (APS)

ROMANIA
1. Levente Czumbil (Technical University of Cluj-Napoca)
2. Stefan Florin Braicu (Technical University of Cluj-Napoca)

SLOVAKIA
1. Peter Fedor, Faculty of Natural Sciences, Comenius University, Bratislava
2. Sona Hanzlovicova, SCCD

SLOVENIA
1. Manca Setinc Vernik (Humanitas)
2. Mateja Krasevec (Humanitas)
3. Vasilka Sancin (University of Ljubljana)
4. Igor Lipovsek (National education institute of Republic of Slovenia)
5. Jurij Kocar (Biotechnical Educational Centre Ljubljana)

SPAIN
1. Gigi Guizzo (CEPS Projectes Socials)
2. Juan Pedregosa (CEPS Projectes Socials)
3. Edu Bernal (CEPS Projectes Socials)

TANZANIA
1. Florah Kamendu William
2. Ramadhani juma Kupaza

Peipsi info

  Peipsi
  Peipsi CTC

Email again: