© Peipsi Koostöö Keskus - Puiestee 71a, Tartu 51009, E-Post margitsare@gmail.com

Näitus

Olete oodatud külastama püsinäitust "Peipsi järve elu tuba"


KONTAKTID

Sõpruse 84, Tiheda küla (Raja tänavküla), Kasepää vald, Jõgevamaa

tel. 54 593 383 või  6020105, peipsi@kasepaa.ee


AVATUD T-L kell 11-16:30

Suletud riiklikel pühadel ja 11.-30.dets.

Muudel aegadel ettetellimisel


Peipsi näitus osales 2017.a. suvel  H2O külastusmängus!
Hetkel on mäng lõppenud, aga 2018.a. suvel on tulemas uus mäng!
PILETIINFO:
täispilet 1 €
õpilasted ja pensionärid 0,50 €
grupipilet (kuni 20 inimest) 10 €
eelkooliealistele tasuta
Tasumine ainult sularahas!

Asukoht


Püsinäitus jagab teavet järve looduslikest tingimustest, näiteks saab vaadata mulaaže Peipsis elavatest kaladest, samuti antakse ülevaade Peipsi-äärsest elu-olust. Peipsi järve kujutab ja iseloomustab ligi 4 m pikkune ja 1,4 m laiune kolmemõõtmeline makett, millelt leiab suuremad Peipsi-äärsed asulad, majutuskohad, muuseumid, vaatetornid ja palju muud põnevat. Näituselt saab teadmisi ka näiteks järve toiduahelast, kala arengust, elustikust  - kaanidest sinivetikateni jne. Lisaks ootavad külastajaid mängulised käed-külge eksponaadid - näiteks saab mängida linnubingot, panna kokku Peipsi puslet, proovida jalga kalamehesäärikuid. Näituse saatetekstid on eesti, vene ja inglise keeles. 


Küsimused, millele te näituselt vastust ei leia, saab kohapeal üles kirjutada ja mõne aja pärast on küsimused-vastused leitavad SIIT.


  • Loodusõppe programmid
    Näitust täiendavad Peipsi Koostöö Keskuse pakutavad õppeprogrammid.


Näituse ajaloost

Näitus on pika ajalooga - esmakordselt valmis näitus 2004. aastal Peipsi Koostöö Keskuse ja MTÜ Studio Viridis Loodushariduse ühistöös. Näituse valmistamisel osales kokku üle 80 inimese ja kümnekonna firma alltöövõtu korras. Algselt avati "Peipsi järve elu tuba" Kallaste Linnavalituse hoones, kuid 2006. toimunud tulekahjus sai näitus tugevaid suitsu- ja veekahjustusi.


SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Hasartmängumaksu Nõukogu, AS Hansapank Miljonisadu ja lahkete eraannetuste toel taastati ekspositsioon algsel kujul ja eksponeeriti aastail 2008-2010 Emajõe-Suursoo looduskeskuses. Peale Emajõe Suursoo looduskeskuse haldajate vahetust tuli näitusele leida uus eksponeerimiskoht.


Koostöös Kasepää valla ja Peipsi Infopunktiga taasavati näitus 9.mail 2011.a. Jõgevamaal, Kasepää vallas Tiheda külas. Näituse kolimist ja ülespanekut rahastas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Kasepää vald, ruumide renoveerimist rahastasid EAS ja Euroopa Kalandusfond.


2013.a. juunis esitles Peipsi Koostöö Keskus näitusel uusi käed-külge-eksponaate, mis valmisid tänu Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi 2007-2013 ja KIKi toetusele.

Näitus on külastajatele regulaarselt avatud tänu Kasepää vallale.

    


  Peipsi
  Peipsi Koostöö Keskus

Email again: