© Peipsi Koostöö Keskus - Puiestee 71a, Tartu 51009, E-Post margitsare@gmail.com

Uudised

Maailmanädal Mustvee ja Räpina koolides

Juba mitmendat aastat korraldame koostöös Peipsiäärsete kooolidega Maailmanädalat, mille põhisündmusteks on  õiglase kaubanduse kohvik, maailmaviktoriin, vabatahtliku töö ja pagulasteemaline õpituba jpm.Samuti selguvad kliimamuutuste ja keskkonnarände teemalise plakatikonkursi tulemused
Selle Välisministeeriumi poolt rahastatava teavitusprojekti raames käsitletaksegi rohkem  keskkonnaõigluse ja keskkonnapagulaste temaatikat, et selgitada rände erinevaid põhjusi, sh. kliimamuutustest tingitult, kuna mitte kõik pagulased ei tule Euroopasse lihtsalt parema elu peale.  Miljonitele inimestele on kodukohast kolimise põhjuseks kliimamuutus - nt. jätkuvad põuad, üleujutused, põllumajandusmaa kõlbmatuks muutumine jms.

Et keskkonnarände ja keskkonnaõigluse teema muutuks õpilastele mõistetavamaks, oleme koostanud ka õppeprogrammi koos abimaterjalidega. Materjal annab lühiülevaate keskkonnaõiglusest ja -rändest ning samm-sammult on kirja pandud õppeprogramm-töötuba, mis aitaks teemasid õpilasteni viia. Töötoa peamine eesmärk on eelkõige empaatia arendamine, ebavõrdsuse põhjuste mõistmine ja maailma mitmekesisusest arusaamine.

Rohkme infot:
Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht Margit Säre
Margitsare @ gmail.com

Kommentaarid: 0


Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri

  Peipsi
  Peipsi Koostöö Keskus

Email again: