© Peipsi Koostöö Keskus - Puiestee 71a, Tartu 51009, E-Post margitsare@gmail.com

Õppereisid Tartumaa õpilastele


Keskkonnahariduslikud õppereisid Tartumaa õpilastele

Projekti kestvus: august 2013- oktoober 2013
Projektijuht: Katrin Saart, katrin@ctc.ee

Projekti kokkuvõte:
Õppereisid  toimuvad Tartumaa bioloogia-, geograafia- ja loodusõpetuseolümpiaadi piirkonnavoorude parimatele 6.- 12.klassi õpilastele ja nende juhendajatele. 
12.- 14. septembril lähevad maakonna õpilased kolmepäevasele õppereisile Rapla, Harju ja Lääne-Virumaale ehk mida huvitavat on eemal Tartu-Tallinn maanteest. Samuti on oluline luua võimalused parimatele ainetundjatele mitmekesistada õppeprotsessi
eluslooduse tundmaõppimisel ja kogemust praktiliseks loodusõppeks.
 Traditsiooniliselt külastatakse ühte Eesti väikesaart (sel korral Naissaart), geoloogiatund Pakri ps ja pankrannikul ning lisaks vaatamisväärsused Piibe mnt ääres ja Kõrvemaal. Läbisõidul Raplamaal minnakse aga Muri rappa ja Põhja-Eesti klinti õpitakse Muraste Looduskoolis. Tagasi tuleme aga Piibe mnt, et avastada Paunjärve ümbrust ja Aegviidu polügoone.

20.-21. septembril on Tartu linna õpilased aga kahepäevasel õppereisil Ida-Virumaal.
Ida-Virumaa valisime tänu selle mitmekesisusele - tööstusmaastikust soodeni, linnadest pankrannikuni, mida mujal Eestis sellisel kujul ei leidu ja mida harvem külastatakse kui võiks. Põnevust peaks pakkuma uue Iisaku looduskeskuse külastus, tutvume Ida-Virumaa olulisemate vaatamisväärsustega nagu Narva, Saka-Ontika matkarada ja Sillamäe. Keskkonnateemalised arutelud on seotud Kohtla karjääriga või Ahtme tuhaplatooga ning külastame Viru Keemia Grupi tootmist.
Õppereiside toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tartu Maakonna õpilaste õppereisi PILDID:
https://plus.google.com/photos/111980229872830978714/albums/5936938562892358689?authkey=CJHM7fzK78GOMg


Täpsem info:

Peipsi Koostöö Keskus

Katrin Saart

katrin.saart@ctc.ee


Pildigalerii

20.-21. sept. Ida-Virumaa

  Peipsi
  Peipsi Koostöö Keskus

Email again: