© Peipsi Koostöö Keskus - Puiestee 71a, Tartu 51009, E-Post margitsare@gmail.com

Loodusturism

Meie eesmärgiks on tõsta Peipsiäärses regioonis pakutavate loodusturismitoodete ja -teenuste kvaliteeti ning nii ettevõtjate kui loodusturismi toodete tarbijate keskkonnateadlikkust.


 • Juhendmaterjalid looduses tegutsejale
  Oleme koordineerinud järgmiste trükiste ettevalmistamist ja väljaandmist:

  „HEA TAVA. Nõuanded ja abi külastajatele mõeldud rajatiste ehitamisel loodusesse”. CD-kandjal käsiraamat põhineb Rootsi autorite Mats Rosengreni ja Kenneth Frazeni poolt välja andtud materjalil, mida on täiendatud Riigimetsade Majandamise Keskuse näidetega. Lisaks on selgitatud ka Igaüheõigust.

  „Käsiraamat loodusturismi ettevõtjale”  annab ülevaate loodusturismi ettevõtte loomisest, toodete väljatöötamisest ja turundamisest, avaliku ja erasektori kööstööst, ökomärgistest jm.

  Linnulennul mööda Emajõge on koolidele ja keskkonnahariduskeskustele suunatud multimeediaprogramm, mis annab ülevaate Emajõe-äärsetest kaitsealadst ja neil leiduvatest taime-, linnu-ja loomaliikidest. Nii multimeediaprogramm kui samanimeline raamat on avaldatud eesti ja inglise keeles.  

 • Linnuvaatlustornid
  Peipsi Koostöö Keskuse koordineerimisel ehitati 2007. a. Alatskivi valda  Lahepera järve äärde linnuvaatlusplatvorm ning Aardla järve äärde linnuvaatlustorn ja paigaldati infotahvlid.

  Lahepera järve kaldal asuvat 40-ruutmeetrist vaateplatvormi saavad kasutada ka ratastooliga liikujad. Platvormi leiate järve Kolkja-Alatskivi maantee poolsel küljel, paistab kätte juba maanteelt.

  Aardla järve äärse linnuvaatlustorni leiate sõites Tõrvandi-Uniküla maanteed mööda Uniküla suunas, pöörata enne Aardlapalu paremale Poldri teele, peale u 500 m pöörata uuesti paremale ja 300 m pärast ongi linnuvaatlustorn.

  Peipsi
  Peipsi Koostöö Keskus

Email again: